Vltavská informační centra nabídnou zájemcům třeba i svatbu na hladiněVltavská informační centra postupně rozšiřují své služby. Na snímku InfoPoint v České Vrbné. FOTO: Stezka řeky Vltavy  Budějovice
  13.07.2017

Zapůjčení lodi na vyhlídkovou plavbu, možnost zkombinovat výlet po souši s plavbou na Vltavě nebo rovnou svatba přímo na vodě. InfoPointy postupně rozšiřují své služby.

Vltavská informační centra jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy. Návštěvníci si zde mohou například zajistit vyhlídkovou plavbu, půjčit loď, jízdní kolo nebo další sportovní vybavení.

„Anglické označení InfoPoint usnadňuje orientaci zahraničním turistům. Jsou to místa, kde vltavská cesta každého návštěvníka začne i skončí,“ uvedl předseda Destinanční společnosti Českobudějovicko-Hlubocko David Šťastný.

V InfoPointu člověk získá fyzicky vše, co si již dříve virtuálně objednal prostřednictvím portálu Stezka Vltavy (www.stezkavltavy.cz), případně vybral na místě.

K dispozici je občerstvení, informační materiály i možnost nákupu suvenýrů. Nechybí sociální zázemí, sprchy a další potřebné služby.

„Naplno již funguje InfoPoint České Budějovice – Kavárna LANNA, InfoPoint České Vrbné a InfoPoint Hluboká. Své služby postupně rozšiřují InfoPointy Týn nad Vltavou a Koloděje nad Lužnicí,“ sdělila manažerka projektu Stezka řeky Vltavy Michaela Jirásková.

Díky informačním centrům, které jsou zároveň zastávkami pravidelné lodní dopravy, lze kombinovat cyklovýlet, pěší výlet nebo vyjížďku na in-line bruslích s plavbou po Vltavě.

„Je tu třeba možnost objednat si turistický vláček navazující na lodní linku z  přístavu Hluboká, který zájemce dopraví na zámek nebo do zoo,“ doplnila Jirásková.

Online rezervační systém pokrývá celé návštěvnické spektrum od jednotlivců až po organizované skupiny. Problémem tak podle manažerky není zajistit školní výlet, firemní akce či svatbu přímo na lodi.


Autor: ) (red

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: