Budějovice už letos mají 543 nových stromů a keřů. Na sídlištích, i třeba nábřeží

543 nových stromů zaplnilo místo na území Českých Budějovic. Zdroj: Magistrát města České Budějovice

  Budějovice
  31.07.2019

Nebezpečné stromy z Českých Budějovic zmizely, na jejich místo přišly nové. Na jaře město vysadilo 543 nových stromů či keřů.

Kácení stromů kvůli kůrovci nebo špatnému a nebezpečnému stavu je v současné době takřka běžné. Kácí se však i ve městech, kde se následně s malou výsadbou zvyšují teploty.

České Budějovice však už na jaře začaly zaplňovat prázdná místa novými stromy a keři. Těch na tomto jihočeském území vysadili za celkem 846 528 korun. Tato částka na jaře pokryla výsadbu 121 stromů s balem a 422 keřů.

„Nové stromy jsou třeba ve Stromovce, na sídlištích Máj, Vltava i Šumava, v areálu mateřských školek, v ulici E. Rošického, na Dlouhé louce, Senovážném i Palackého náměstí a na nábřeží u Zlatého mostu i u Malého jezu,“ řekl náměstek primátora Ivo Moravec.

Vysazují se listnaté i jehličnaté stromy, například duby, lípy, borovice a z keřů zlatice, sakura i šeříky,“ dodal Moravec.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: