Na Vltavě v Budějovicích vznikne nové molo. Provizorní stavba poslouží jako kotviště pro malé lodě  Budějovice
  12.07.2019

Vyhlídku ze 250 metrů dlouhého mola nedaleko Dlouhého mostu na Vltavě prozatím nahradí menší stavba. Představitelé Českých Budějovic totiž chtějí podporovat kotvení malých lodí.

Od července funguje v Českých Budějovicích nové provizorní molo, které poslouží jako kotviště pro malé lodě. Fungovat by mělo do konce října 2020, kdy bude nahrazeno již trvalou přístavní hranou.

Je veřejné a vznikne na Vltavě nedaleko Dlouhého mostu. „Jde o provizorní řešení, které bude v budoucnu nahrazeno 250 metrů dlouhou přístavní hranou, kterou připravuje a vybuduje Povodní Vltavy v roce 2020. Město ale chce podpořit možnost kotvení malých lodí už letos, a proto toto provizorní menší molo o rozměrech přibližně 10 krát 2 metry,“ řekl náměstek primátora Juraj Thoma.

Molo je součástí strategického plánu města, který podle magistrátu představuje velký potenciál. Bude ho stát přes 350 tisíc korun.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Místo události: Dlouhý most, České Budějovice


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: