Zábradlí lávky z budějovické Stromovky dosloužilo. Nové bude hotové na konci května  16.04.2019

Havarijní stav zábradlí na lávce, která spojuje Stromovku s centrem Budějovic, donutil radnici města jednat. Výměna zábradlí potrvá měsíc. Proběhne na etapy, aby nebylo nutné lávku zcela zavírat.

Vede přes frekventovanou Litvínovickou ulici, spojku Budějovic s Českým Krumlovem. Lávka ze Stromovky do centra města je využívanou zkratkou. Její zábradlí je však v dezolátním stavu. Aby nedošlo k neštěstí, musí radnice jihočeské metropole jednat.

„Chodci budou omezeni jen částečně. Výměna zábradlí proběhne po etapách. Apelujeme na ně však, aby byli zvýšeně opatrní,“ vzkazoval náměstek primátora Ivo Moravec.

Částečné omezení bude platit také pro dopravní provoz pod lávkou. S tím musí řidiči počítat o víkendu 27. a 28. dubna, respektive 4. a 5. května. V té době bude uzavřen vždy jeden jízdní pruh. „Technický stav zábradlí na sedmdesát metrů dlouhé lávce je velmi špatný a na hranici své životnosti,“ dodal Moravec.

Výměna zábradlí začne 27. dubna. Potrvá do konce května. Českobudějovickou radnici přijde tato oprava na 1,7 milionu korun.  
Autor: Petr Jindra


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: