Cyklopumpy v Budějovicích trpí. Vandalové je ničí i z nich kradou součástky
Ulehčit život cyklistům či maminkám s kočárky chtěla českobudějovická radnice. Umístila proto do města dvě cyklopumpy. Kladné ohlasy ale přebili vandalové. Pumpy totiž ničí.

Naprosto nepochopitelným ničením cyklopump se „baví“ vandalové v Českých Budějovicích. Město pumpy umístilo k plaveckému bazénu a na cyklostezku v Plzeňské ulici. Jejich pořízení vyšlo na čtyřicet tisíc korun. Jako nové však dlouho nevypadaly.

Přestože se začala objevovat řada kladných ohlasů ze strany lidí, kterým pumpy pomohly, a dokonce od obyvatel, kteří jejich umístění schvalují, vše přebili svým konáním vandalové.

Třikrát ukradená hadice s koncovkou, jednou zmizelá samotná koncovka, jindy zase ukradená nerezová součást pístu či prokopnutá reklamní cedule. V Plzeňské ulici pak hadici někdo rovnou uřízl.

„Naše úvahy jednu chvíli směřovaly k osazení dalších pump. Tahle představa je z dnešního pohledu řekněme mírně pošetilá. Sám si kladu otázku, kdo že tohle vlastně dělá. A hned si odpovídám, že to asi nebudou milovníci jízdních kol,“ smutně komentoval vandalismus náměstek primátora Petr Podhola.

Celkově vandalové na pumpách způsobili škody za sedm tisíc korun. To už je skoro částka, za kterou by město pořídilo další novou pumpu.


Autor: Petr JindraVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: