Budějovické předzahrádky budou od příštího roku fungovat možná celoročněPředzahrádky v Českých Budějovicích mají fungovat od příštího roku celoročně. Zdroj: Ilustrační foto  Budějovice
  08.08.2019

Jihočeská metropole nejspíš změní od ledna 2020 provoz předzahrádek. Místo letního a zimního provozu má být celoroční, milovníci venkovního posezení se tak zřejmě mají na co těšit.

Předzahrádkové posezení v Českých Budějovicích čeká změna. Posezení místo pouze do října a pak až v prosinci k punči bude zřejmě celoroční. Město však ještě musí dovyřešit záležitosti týkající se například financí, které restauratéři za provoz zaplatí.

„Uvažujeme o této možnosti, protože mnozí lidé tam chodí rádi, některým podnikatelům to vyhovuje a atraktivitě Budějovic to může velmi prospět,“ řekl náměstek primátora Ivo Moravec.

Letní a zimní provoz předzahrádek má tedy nahradit nový Tržní řád, který by měl stanovit provozní dobu i poplatky.

„Nový Tržní řád by odpověděl na nejasnosti a stanovil například provozní dobu i poplatky s ohledem na místo provozoven a další nezbytnosti. Nyní si musíme ujasnit pravidla pro překlenovací období,“ dodává náměstek.

Nový Tržní řád by měl vejít v platnost v lednu 2020.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: