Budějovické náměstí v sobotu opustí auta. Centrum se promění na běžeckou traťStejně jako vloni zaplní běžci budějovické náměstí. Zdroj: Run Tour  Budějovice
  27.03.2019

Dětský závod a tři dospělé běhy zastaví v sobotu automobilovou dopravu v samotném srdci Českých Budějovic. Náměstí Přemysla Otakara II. se stane běžeckou centrálou. Auta tudy neprojedu od 8 do 17 hodin. Omezení se týkají také městské hromadné dopravy.

Dětský Rákosníčkův běh na 500 a 1000 metrů a další tři distance pro dospělé budou připraveny pro běžce v Českých Budějovicích. Ty se v sobotu stanou pomyslným hlavním běžeckým městem Česka.

Dopoledne bude patřit těm nejmenším, v 11.30 pak startuje tříkilometrový závod. Na něj naváže ve 12.15 hlavní desetikilometrová distance. Ve 14 hodin vyběhnou účastníci pětikilometrového běhu.

Sportovní zápolení si však vyžádá dopravní omezení. Od 8 do 17 hodin bude kompletně uzavřeno pro auta nejen náměstí Přemysla Otakara II., ale také ulice, kterými závod povede.

„Po celou dobu úplné uzavírky budou objížďky značeny dopravním značením. Všechny spoje linek městské autobusové dopravy číslo 21, 22 a 23 budou v době uzavírky vedeny objízdnou trasou ulicemi Kněžská a Jirsíkova,“ vysvětlovala mluvčí budějovického magistrátu Jitka Welzlová.

Kvůli uzavírce budou dočasně zrušeny také zastávky městské hromadné dopravy Piaristická a náměstí Přemysla Otakara II. A to bez náhrady.

Bližší informace o běhu naleznete na tomto odkazu.


Autor: Petr Jindra

Místo události: náměstí Přemysla Otakara II.,České Budějovice

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: