Budějovické náměstí se na adventní neděle, vánoční trhy a Štědrý den uzavře autům  České Budějovice
  08.10.2019

Náměstí v adventní neděle a Štědrý den bude v Českých Budějovicích poprvé bez aut. Vjezd budou mít zakázané i odtahy aut, povolení dostane zásobování a městská hromadná doprava.

Lidé v Českých Budějovicích zažijí poprvé náměstí Přemysla Otakara II. na adventní neděle a na Štědrý den bez aut.  A to skutečně bez všech. Vjezd bude zakázán všem, včetně odtahů aut. Nová rada města si tento svůj návrh prosadila až po roce. Minulý rok už totiž uzavírku nestihla kvůli probíhajícím trhům.

„Trhy už byly v plném proudu, bylo málo času na komunikaci s veřejností a navíc bychom kvůli přípravě a správním lhůtám stihli možná tak poslední adventní neděli. Už v letošním srpnu jsme se s pořadateli trhů dohodli, že adventní neděle budou bez aut," řekl náměstek primátora Juraj Thoma.

Vjíždět budou mít povolené například zásobování a městská hromadná doprava, kteá bude jezdit v upraveném režimu. 

„Věříme, že opatření přispěje ke kouzlu adventních trhů a Vánoc a jsme také samozřejmě zvědaví, jak jej obyvatelé a návštěvníci města přijmou,“  dodal Thoma.

Chystaná novinka se v praxi ukáže v adventní neděle 1. 12., 8. 12., 15. 12 a 22. 12. a na Štědrý den v úterý 24.12.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Místo události: náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: