Budějovice vytáhnou do boje proti hlodavcům, na jednoho obyvatele jich ve městě žije až pět  Budějovice
  05.09.2019

V polovině září začne v Českých Budějovicích podzimní etapa deratizace. Během ní bude číhat na hlodavce na 290 kilogramů návnad.

Odborná firma nejprve provede monitoring výskytu potkanů a následně ohniskovou deratizaci. Zkontrolují se místa, kde bylo v minulosti hubení provedeno, jestli jsou stále aktivní.

„Podle kvalifikovaného odhadu se na území Budějovic vyskytuje 4 až 5 hlodavců na jednoho obyvatele, což je kolem 400 tisíc hlodavců,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Deratizovat se bude i na nově nalezených, nebo na obyvateli města oznámených místech, zvýšeného výskytu. Celkové předpokládané množství kladených návnad je asi 290 kg.

Deratizace je naplánovaná v lokalitách Krumlovské předměstí, Rožnov, Suché Vrbné, centrum města, sídliště Vltava, Máj, Šumava, Čtyři Dvory, Havlíčkova kolonie, Mladé, Nové Hodějovice, Nemanice, Kněžské Dvory a Pražské sídliště.  Současně bude probíhat také podzimní etapa deratizace kanalizační sítě. 

V ulicích se bude ozývat "střelba"

„Během deratizace bude někde použita doplňková lokální metoda hubení Rodenatorem, která dokáže jednoduše a rychle eliminovat konkrétního škůdce včetně likvidace rozsáhlého systému vybudovaných nor bez pomoci toxických látek. Tato metoda je ale doprovázena zvukovými efekty, které připomínají střelbu. Proto budeme předem informovat o termínu městskou i státní policii,“ dodává náměstek Ivo Moravec.

Návnady pro hubení potkanů jsou kladeny zejména do otvorů, kde hlodavci hnízdí a standardně nejsou domácím zvířatům volně přístupné. Zaměří se i na křoviny. "Doporučujeme občanům, aby v uvedených a označených částech města zamezili volnému pobíhání domácích zvířat," vyzvala mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová. 


Autor: ) ( red
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: