Budějovice hledají kandidáty pro říjnové medaile za statečnost a za zásluhy  10. 09. 2019

České Budějovice hledají kandidáty na medaile za zásluhy a za statečnost pro říjnová vyznamenání. Návrhy mohou lidé posílat do kanceláře primátora do konce září.

Znáte někoho ve svém okolí, kdo se významně zasloužil v Českých Budějovicích například v oblasti hospodářství, vědy, sportu nebo umění? Nebo někoho, kdo zachránil lidský život? Jihočeská metropole nyní hledá právě takové významné osobnosti. Primátor Jiří Svoboda bude totiž v říjnu udělovat medaile za zásluhy a za statečnost při příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu.

„Dostanou je významné osobnosti, které se zasloužily o město České Budějovice například v oblasti hospodářství, vědy, techniky, zdravotnictví, školství, umění, sportu a také stateční občané, kteří pomohli zachránit  lidský život nebo materiální hodnoty," řekla Jitka Welzlová, mluvčí Českých Budějovic.

Město nyní vyzývá veřejnost, hasiče, policii, nemocnice a další instituce, aby se porozhlédli po svém okolí a navrhli kandidáta či kandidáty na medaili. Návrhy mohou lidé posílat kanceláři primátora do 30. září 2019.

Medaile za statečnost uděluje město České Budějovice lidem, kteří se jakkoli zasloužili o záchranu lidského života nebo materiálních hodnot s nasazením vlastního života. Symbolizuje ji motiv Samsona bojujícího se lvem.

Medaile za zásluhy uděluje město České Budějovice lidem, kteří se jakkoli zasloužili v oblasti hospodářství, vědy, techniky, kultury, školství, umění a sportu. Na její averzové straně jsou abstraktní motivy symbolizující město jako centrum jižních Čech.
Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: