Budějovické kulturní léto láká na Kluse, Emu Destinnovou nebo rytířské turnaje

Zdroj: Ilustrační foto

17.06.2019 10:00 - 12.09.2019 21:30
Město nabízí v letních měsících místním i všem ostatním občanům a turistům, pestrý kulturní program. Mezi nejočekávanější události patří 15. ročník festivalu Múzy na vodě, který odstartuje Tomáš Klus se svou Cílovou skupinou.

Festival pak zakončí Monika Absolonová a Boom!band Jiřího Dvořáka. Novinkou letošního roku v rámci Radničního léta bude charitativní koncert detroitského souboru Cantata Academy Chorale.  

Program: 

Buskers fest jedinečný festival pouličního umění v centru jihočeské metropole ve dnech 17 až 21.června.  

Plachanda open Sousedská slavnost v samém srdci Budějovic plná kultury a zábavy bude 20. června v Plachého ulici.   

Radniční léto: letos se na radničním nádvoří odehraje třicet pohádek pro děti, ale i jejich rodiče. Pro fanoušky folku uspořádá Agentura K. A. P. čtyři celovečerní koncerty, na kterých se představí Josef Fousek, Jaroslav Samson Lenk, Nezmaři a Žalman & spol. Novinkou letošního roku je charitativní koncert Cantata Academy Chorale, v rámci kterého vystoupí 30 členný pěvecký sbor z Detroitu, který povede sbormistryně Susan Catanese. Na programu zazní průřez světovou sborovou tvorbou zejména oblíbená americká sborová hudba a spirituály. Program bude od 1. července. do 29. srpna.   

Múzy na vodě: Tomáš Klus a Cílová skupina Zpěvák a herec, písničkář. Držitel cen Zpěvák roku na hudebních cenách Óčka za rok 2009 a držitel Anděla v kategorii Zpěvák roku 2009. V rámci svého turné s názvem SPOLU TOUR 2019 zavítá také do Českých Budějovic, kde 1. července od 21.30 hodin zahájí festival Múzy na vodě.  

Trio Balkan Strings Ohnivá balkánská tradiční hudba, kytarového tria otce a dvou synů plná energie s přidanými prvky jazzu i klasické hudby. Jejich skladby jsou založeny na motivech různých balkánských tradic nejen z domácího Srbska, ale i z Rumunska, Bulharska, Moldávie nebo Makedonie. Trio vystoupí 2. července od 21.30 hodin.  

St. Johnny & dechová sekce SKP St. JOHNNY je kapela hrající blues, R’n’R a boogie a vystoupila jako předskokan bluesových legend Charlieho Mussellwhitea, Lurrieho Bella, Paula Lamba, Any Popovic a dalších. V repertoáru převažuje vlastní tvorba. Kapela vystupuje doma i v zahraničí. V rytmu blues se ponese 3. večer festivalu od 21.30 hodin.  

Original Vintage Orchestra Original Vintage Orchestra je profesionální hudební big band založený Petrem Kroutilem, který patří mezi swingovou špičku v České republice. Hraje swing 20. a 30. let a zároveň přináší originální a energické úpravy slavných moderních písní v dobovém stylu. Show v podání tohoto big bandu zažijete 4. července.

Slixs Unikátní vokální uskupení SLIXS ze sousedního Německa vystoupí poprvé v České republice. V pátek 5. července představí část svého repertoáru, který se prolíná téměř všemi hudebními žánry – od jazzu přes funk a pop až po klasickou hudbu.

 Monika Absolonová a Boom!Band Jiřího Dvořáka vystoupí na závěr festivalu 6. července. Na jedinečném koncertě zazní skladby z muzikálových představení.   

Kinematograf bratří Čadíků: tradiční promítání českých filmů na náměstí Přemysla Otakara II. odstartuje v neděli 7. července. Těšit se můžeme na filmy:  Hastrman Chata na prodej   Po čem muži touží Trabantem tam a zase zpátky     

Létofest: dvoudenní festival, který nabízí spoustu hudby a bohatého doprovodného programu pro dospělé i děti se uskuteční od 19. do 20. července na českobudějovickém Výstavišti.   

Hudební večery na náměstí: během července a srpna vystoupí 12 kapel na náměstí Přemysla Otakara II. Postupně se představí kapely:  BezNOT  Bonsai č. 3  Výborný trio Kaplan´s Friends Blues Band.  Pampalini Funky Jam  Old Steamboat Jazz Band  Kájova banda  Weekend  ONI  Jazzika  The Fellows in Deep Purple Time  Two Tower Hulu Jazz   

Jihočeský jazzový festival: představí na náměstí Přemysla Otakara II. různé tváře současné jazzové hudby v podání špičkových interpretů od 9. do 10. srpna.  

Hudební slavnosti Emy Destinnové, jubilejní 30. ročník úspěšného hudebního festivalu na počest světoznámé operní pěvkyně, která si podmanila celý kulturní svět. Festival bude zahájen 10. září klavírním recitálem v koncertní síni Otakara Jeremiáše.   

Město lidem/lidé městu: historické centrum města bude v termínu od 30. do 31. srpna patřit oblíbenému multižánrovému festivalu v českobudějovických ulicích, který opět pokryje komunikace živou trávou, pověsí barevné deštníky i lampiony a vše zaplní vůní vybraných gastronomických dobrot, pražené kávy a čerstvých květin.   

České Budějovice železné a zlaté: slavnosti města pozvou návštěvníky na rytířské turnaje, soutěžní klání, středověký řemeslný trh a další atrakce, a to od 6.do 7. září na náměstí Přemysla Otakara II. a na Sokolském ostrově.    

Autor: Tinková Dana

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mladí tenisté se mohou učit základy bílého sportu zcela zdarma

  02.05.2019 - 26.09.2019
  Odbor školství a tělovýchovy českobudějovického magistrátu organizuje každoročně od roku 2014 tenisovou...

  VIDEO: Dobrovolníci se vydají sázet lesy, pomohou i známé tváře

  19.10.2019 - 19.10.2019
  Lesníci, studenti lesnictví, a známé osobnosti. Ale také hlavně dobrovolníci se vydají po celém Česku...

  Děti budou poznávat osobnosti Budějovic a soutěžit o vstupenky do památek

  14.09.2019 - 31.12.2019
  S životními příběhy osobností spojených s Českými Budějovicemi se budou seznamovat děti a mládež do 16...

  Radniční výstavní síň připravila na rok 2019 zajímavý soubor výstav

  04.02.2019 - 17.01.2020
  Radniční výstavní síň v roce 2019 připravila nejen výstavu k 75. narozeninám malíře Josefa Synka retrospektivu...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: